Jdi na obsah Jdi na menu
 


Raškův kámen-zříc.Šostýn-Váňův Kámen-Bílá hora-Štramberk-pivovar Trubač

22. 9. 2007

 Dnes za fantastického počasí vyrazila skupina plnéhu autobusu na akci Štramberk s překvapením. Začalo to ale postupně. První skupina vedená Honzou Markem vystoupila a byli to ti co se rozhodli jít 5,5 km. Jejich cesta začala v Kopřivnici u muzea Na Fojtství. Pokračovali krásnými loukami na Váňův kámen a pak jejich cesta pokračovala velkým výstupem na rozhlednu na Bílé hoře. Všich účastníci se po vlastních nohách vyšplhali na rozhlednu a mohli vidět krásné výhledy. Nakonec to samé čekalo většinu z nich když o kousek dál vystoupali na Štramberskou trúbu.

A co dělala skupina č. 2 ? Maruška Stachová s kamarády - pohodovými - využila nádherného městečka, jeho pamětihodností, také většina vystoupili na Štraberskou trúbu a pak už byl společný program.

A poslední skupina měla program náročnější - autobus pod vedením Vaška Horského dorazil do Lichnova a začali pak svou 11 km cestu stoupáním na Janíkovské sedlo a kousek dál se jim podařilo mimo značku navštívit vápencovou vyhlídku Raškův kámen. Pak ještě následovala zřícenina hradu Šostýn a jeho rybníčky. Potom cesta vedla přes Kopřivnici k Váňovu kameni, pak k Horní Kamenárce se Stříbrným jezírkem. Ještě jsme si stačili prohlédnout arboretum v Dolní Kamenárce a skončili jsme na náměstí ve Štramberku.

Společně jsme pak všechny skupiny navštívily místní pivovar Trubač, kde nám jejich sládek vysvětlil jak se pivo vaří a podává. Po ochutnávce pak většina využila možnosti dát si další....Na náměstí probíhal i 4. ročník akce Slavnosti moravského burčáku, což některým dalo zabrat a nakonec se všichni pomalu přemísťovali k jeskyni Šipka, odkud nás autobus v pořádku dovezl do Havířova.Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Naučný výlet

(Drábková Danuše, 23. 9. 2007 15:32)

Milý Vašku Horský,
opět jsi zabodoval...akce Štramberk byla opravdu s překvapením!
Ochutnávka dobrého,zdravého a hlavně nepasterovaného pivečka "Trubač" mně nadchla.
Trasa Lašské naučné stezky, kterou jsi nás vedl, byla dokonalá. U Rozcestí čarodějnic jsem litovala, že sebou nemám své létací košťátko, ale Raškova vyhlídka mi to vynahradila!
Kamenárky a Biosférický areál s kozí rodinkou na skalách.... no prostě, to nemělo chybu! Díky Vašku, za všechny účastníky zájezdu. D.