Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bouda-Ramzová

20. 9. 2008

Dne 20. září jsme vyrazili na zvláštní zájezd-výpravu do Orlických hor na dělostřeleckou tvrz Bouda. Počasí bylo....no těžko popsat týden trvající deště. Ranní Obrazekzastávku na snídani jsme uskutečnili v motorestu s velkými zvířaty (viz foto) a pak už jsme jeli k vrcholu Suchý vrch, kde rozhodně sucho nebylo, ale přesto jen mžilo. Dorazili jsme tedy po 2,7 km cestě až na tvrz. Vzdor možným dohodám o kratší prohlídce mistr Hořák rozhodl, že se půjde nejdelší trasa. Naopak fantastický byl průvodce, který vzal prohlídku "srdcem", a tak jsme poprvé viděli na vlastní Obrazekoči tvrz, která na délku měřila 800 metrů, šířka přesahovala 40 metrů a hloubka pod povrchem země byla ž 55 metrů. Měla i několik pater, a tak rozhlehlost všechny fascinovala. Škoda jen že se zde z původního vybavení Obrazektéměř nic nezachovalo....asi by to bylo působivější. Po prohlídce jsme opět 2,7 km šli zpět přes kamenitý vrchol k autobusu. Při cestě na Ramzovou jsme dokonce chvíli propadli euforii ze zlepšujícího se počasí a vypadalo to na výjezd lanovkou na Šerák. Bohužel však při příchodu k Obrazeklanovce (proti přívalům vody z hor) jsme zjistili její uzavření z provozních důvodů. Proto jsme poslední část dne strávili v příjemném prostředí místního hotýlku. Pak už jsme jen jeli domů a vše co počasí zkazilo jsme si vynahradili výbornou náladou, která nám vydržela až domů. (zapsal Vašek Horský).

 

Dne 21.9.2008 jsem řediteli tvrze Bouda poděkoval těmito slovy:

 

Vážený pane řediteli,
včera jsme skutečně za neuvěřitelného počasí dorazili na dělostřeleckou tvrz BOUDA.
Byli jsme mile překvapeni průvodcem .... člověk, který vyprávěl o minulosti "srdcem". Za jeho výběr Vám gratuluji, za jeho průvodcování tímto moc děkuji (za celou osádku našeho promočeného autobusu).
Na závěr bych byl velmi rád, kdybyste decentně zjistil přístup Vašeho p. Hořáka....
Jeho direktivní postoj k případné dohodě o kratší prohlídce byl nadmíru "vojenský". Pak se, samozřejmě, nelze divit že naše osádka na jeho "zvláštní" jednání i se "zvláštním" humorem reagovala.
Nicméně ještě jednou velmi oceňujeme vaši dělostřeleckou tvrz BOUDA, která nás ohromila a fandíme nadále Vaší nadmíru zaslužné práci.
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář