Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zříc.hrádku Puchart-Potštát-Jezernice-zámek Kunín

23. 4. 2005

K Potštátskému skalnímu městuObrazek

Turistická cesta – 1. část – 4,5 km

Výchozí bodem je rozcestník v obci Hrabůvka (321 m). Z ní začínáme po červené směr Kunzov 1 km. U rozcestníku Kunzov (353 m) si prohlédneme napodobeninu středověkého hrádku. Pak následuje středně náročné stoupání 2 km do obce k rozcestníku Radíkov (430 m), kde odbočíme doprava po červené směr Pod Boňkovem 1,5 km. Krásnou polní cestou mezi loukami umocněnou výhledy na okolní kopce se dostaneme až dolů k rozcestníku Pod Boňkovem, ČSAD (340 m).

Turistická cesta – 2. část – 5,5 km

Tam se vydáme vlevo po žluté a stoupáme 1 km směr zřícenina hradu Puchart . Těsně před tím než odbočíme ze silnice vpravo na vedlejší cestu je na opačné straně malá obora s divokými prasaty. Pak překročíme po dřevěné lávce potůček a vydáme se po žluté prudkým stoupáním vzhůru k již viditelné zřícenině hradu Puchart (370 m). Atrakcí zde nejsou pouze zbytky hradu z 14 stol., ale i skaliska a strmý sráz, které jsou charakteristické pro potštátské skály. Po prohlídce pokračujeme dále po žluté směr Potštát. Zprvu absolvujeme asi 3 km stoupání v terénu po lesních cestách k rozcestníku Pod Kyžlířovem (450 m) a následně 1,5 km klesání do města k rozcestníku Potštát, ČSAD. Pozor značená cesta často mění směr a je několikrát protnuta dalšími cestami, proto je zde nutné si dobře hlídat značení.

Autobus bude přistaven na zastávku: Potštát, aut. stan.

CHARAKTERISTIKA TRASY:
Délka: asi 10 km, celkové převýšení: + 220 metrů, - 130 metrů. Předpokládaný čas na celou trasu: 4 hod. , obtížnost: nízká (vyšší pouze na zříceninu hradu Puchart).

ObrazekZámecká paní ze zámku KUNÍN

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář